Fundacja Aflofarm

Fundacja Aflofarm, została powołana do życia w styczniu 2017 roku, przez firmę Aflofarm Farmacja Polska.

Chcąc dzielić się sukcesem biznesowym z otoczeniem, fundacja chce wykorzystać swój potencjał do promocji działań prozdrowotnych, edukacji Polaków z zakresu farmacji i medycyny, popularyzacji zdrowego trybu życia, finansowania badań i inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju nauki w dziedzinie farmacji i medycyny, wspierania placówek medycznych w kraju oraz pomocy przy działaniach na rzecz kreowania zdrowych i właściwych postaw społecznych oraz promocji sportu.

1

Walka z nikotynizmem.

Walka z nikotynizmem jest jednym z podstawowych zadań Fundacji Aflofarm. Jesteśmy w nią zaangażowani osobiście – z prezesem Aflofarmu, Jackiem Furmanem na czele. W walkę z papierosami angażujemy się na wielu płaszczyznach –poprzez realizację ogólnopolskich kampanii społecznych, wsparcie placówek onkologicznych i wewnętrzne programy rzucania palenia dla pracowników Aflofarmu, a także produkcję leku uwalniającego od nałogu nikotynowego.

3

Wsparcie dla placówek medycznych.

Wspieramy placówki medyczne poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i modernizację wybranych oddziałów, co bezpośrednio przekłada się na pomoc dla pacjentów. Aflofarm współpracuje z Pabianickim Centrum Medycznym i szpitalem Centrum Zdrowia Matki Polki.

2

Promocja zdrowego stylu życia.

Wspieramy profilaktykę zdrowotną – m.in. poprzez wsparcie wydarzeń sportowych: biegów i wydarzeń sportowych realizowanych w szczytnym celu.

4

Wsparcie środowisk naukowych.

Celem Fundacji jest wspieranie badań i inicjatyw (konferencje, sympozja) podejmowanych przez środowisko naukowe. Aflofarm od lat blisko współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Dowiedz się więcej o działaniach fundacji

Palenie papierosów ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na zdolność uczenia się młodych ludzi. Według badań Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA) palenie papierosów wpływa na mniejszą aktywność kory przedczołowej mózgu, czyli organu, który rozwija się intensywnie właśnie w okresie dojrzewania i jest odpowiedzialny za funkcje wykonawcze, takie jak podejmowanie decyzji.

Aktualności

Więcej aktualności

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Niespalsienastarcie 2018
Projekt i wykonanie — combar.pl

Fundacja Aflofarm